Конспект
інтегрованого заняття з правового
виховання, мовленнєвого спілкування та математики з дітьми середнього
дошкільного віку
«Хай знає кожна дитина мала,
що в неї є різні права»
Вихователь:
Гуровська Т.М.
2015р.
Програмовий зміст:розкрити
дітям поняття про основні положення про права дитини з використанням піктограм;
продовжувати вчити визначати, які права
порушено у героїв знайомих казок, аналізувати вчинки героїв;
вправляти у вмінні орієнтуватись на аркуші
паперу, діяти за вказівкою;
розвивати вміння відповідати на запитання
повними реченнями, узгоджувати іменники з прикметниками, складати описові розповіді
про самого себе.;
спонукати поважати права один одного;
виховувати почуття поваги оди до одного,
взаємодопомоги.
Матеріал: дидактична гра
«Візитка» (дівчинка\хлопчик, пори року ,зірочки з цифрами, емоції), чарівна
скринька, дзеркало, аудіозапис «Весняна мелодія», піктограми «Права
людей», дидактична гра «Права казкових
героїв», Попелюшка(брудному та святковому вбранні), дидактична гра «Розстав
меблі» (стільчик, крісло, диван, стіл, шафа, кольоровий картон), , дидактична
гра «Одягни Попелюшку», розмальовки Попелюшки.
Хід заняття
Привітання :
Добрий день.
Добрий день.
Добрий день усім.
Ми бажаєм щастя і
здоровя всім.
А щоб щастя ось
таке!
А здоров’я ось
яке.
Вихователь:
Сьогодні до нас завітало дуже багато гостей і хочуть з нами познайомитись. А
коли люди знайомляться, що вони про себе розповідають?
Гра «Піраміда
імен»: діти складають руки одну на одну і називають лагідно своє ім’я.
Гра «Впізнай себе»
(діти впізнають себе за запитаннями і встають, а інші діти плескають ):
-
Хто
у нас самий красивий?
-
Хто
самий сильний?
-
Кому
подобається малювати?
-
Кому
подобається гратися машинками? Конструктором? Ляльками?
-
Хто
любить наряджатися?
-
Хто
вивчає англійську мову?
-
Чиє
ім.’я починається на звук А? звук Н?
-
Хто
найкраще відповідає на заняттях?
Дидактична
гра «Візитка»: діти заповнюють аркуш паперу – стать , скільки років, в яку пору
року народились, свій настрій. Потім розповідають.
Вихователь:
В мене в руках чарівна скринька, а в ній найцінніший скарб нашої планети. Як ви
гадаєте, що в цій скриньці може бути? А хочете дізнатись, що ж в скриньці сховалось і що ж це таке за
найцінніший скарб? Зазирніть в скриньку, але нікому не говоріть, що ж ви там
побачили. Мовчіть до того часу, поки кожен не зазирне на дно скриньки.
Діти під музику зазирають до скриньки.
Вихователь:
Що ж ви побачили в чарівній скриньці? А кого побачили в чарівному дзеркалі?
Так, ви побачили
кожен себе . Адже людина – це найцінніший скарб на землі. У вас є дві руки, щоб
малювати, писати, дві ноги – щоб бігати й стрибати,але у кожного є свій
неповторний характер, свої думки, почуття, здібності. У світі нема двох
однакових людей. Подивіться на свої пальчики – на них малюнок із тоненьких ліній. У кожного свій неповторний
малюнок. Природа ніби стверджує – кожен з вас диво, яке ніколи не повториться.
Кожен з вас неповторний ! Кожен з вас найважливіша людина на землі!
Діти,
всі ми різні, неповторні, особливі, але у всіх у нас є щось спільне. Це наші
права. Як ви розумієте, що таке наші права?
Право – це певні правила, яких повинні дотримуватись всі
люди; те,що люди можуть і повинні робити. Хоч ми всі різні, але права ми маємо
однакові, адже всі люди рівні в своїх правах – і дорослі і малята, і хлопчики й
дівчатка, і українці і росіяни, і здорові й хворі.
Давайте пригадаємо, які ж ми маємо права.
Дидактична
гра «Наші права»: діти беруть по черзі піктограми і розповідають, яке ж право
на них зашифроване.
-
право
на життя;
-
Право
на житло;
-
право
на любов та піклування;
-
право
на харчування;
-
право
на освіту;
-
право
на відпочинок;
-
право
на медицину.
Нам час теж відпочити.
Фізкульт-хвилинка:
Познайомтесь, я – дитина
Ще малесенька людина
Є у мене голова, щоб вигадувать дива.
Шия голову тримає:
Нахиляє, повертає.
Є у мене дві руки –
Це мої помічники.
Є непосидючі ноги –
Прокладають скрізь дороги.
Тулуб з’єднує частини
Є живіт у мене й спина,
А хребет – всьому опора.
Ось така моя будова!
Вихователь:
Але не лише люди мають права. Навіть казкові герої мають права. Але часто в
казках не всі герої знають, що порушувати права інших не можна.
Дидактична
гра «Права казкових героїв»: діти вибирають картки і розповідають які права
порушено в казці.
А
ось лист прийшов із казки:
«Добрі
хлопчики й дівчата!
Хочу
я піти на свято.
Та
зла мачуха сьогодні дала мені завдання.
Ви мені допоможіть і в принцесу перетворіть.
Тільки
добрими ділами переможемо всі чари.»
Хто
просить нас про допомогу? Як ви гадаєте, які права Попелюшки порушені в казці?
Діти,
допоможемо Попелюшці потрапити на бал?
1,2,
3 – покрутись
І у
казці опинись.
Вихователь:
Ось ця маленька дівчинка просить нас допомогти. Сьогодні мачуха заставила її
прибрати в кімнаті і розставити меблі.
Дидактична
гра «Розстав меблі»:
-
У правому верхньому куті поставте шафу.
-
У нижньому правому куті поставте диван.
-
Посередині поставте стіл.
-
У лівому верхньому куті поставте крісло.
-
У лівому нижньому куті поставте стільчик.
Вихователь:
Ми допомогли прибрати Попелюшці. А хто в казці допомагав дівчинці? Може вже
Попелюшка вирушати на бал? А чому? Допоможемо підібрати одяг?
Дидактична
гра «Одягни Попелюшку»: діти називають одяг і говорять куди можна в ньому піти.
(Спортивний, піжама, шкільний, брудний, національний,святковий ).
Вихователь:
що ж Попелюшка може вирушати на бал. А
нам час повертатися до садочка.
1,2,3
– покрутись
І в
садочку опинись.
Вихователь:
сподобалось вам допомагати Попелюшці? Що ж це за найцінніший скарб на нашій планеті?
Чи всі люди рівні у своїх правах? Чи потрібно поважати права інших?Хто дає нам
найперше право в житті? Якими правами ви користуєтесь в дитячому садку?
Попелюшка
дуже вдячна вам за допомогу і прислала вам фотографії з балу(Розмальовки).
Прощання:
Ми за руки всі візьмемось
Один
одному всміхнемось.
Серце
маємо гаряче,
Руки
ніжні, гарну вдачу.
Це
важливе має значення,
Ну
а зараз - до побачення!