понедельник, 20 апреля 2020 г.


«У гості до білочки Мілочки»
(Конспект інтегрованого заняття з грамоти, розвитку мовлення та природи)
Програмовий зміст: уточнити й розширити знання дітей про особливості поведінки, вигляду та способу життя білки взимку;
продовжувати вчити складати порівняльно – описову розповідь у вигляді діалогу, виділяючи істотні ознаки білки та лисиці;
закріплювати знання дітей про речення та його модель, використовуючи графо-смужки;
продовжувати вчити визначати місце звука  та кількість складів у слові;
продовжувати вправляти дітей у вмінні визначати перший звук у слові та добирати слова на відповідний звук;
розвивати силу голосу, фонематичний слух, моторику м’язів пальців рук;
використовуючи мнемотехніку, сприяти розвитку асоціативного, логічного мислення;
виховувати  дбайливе ставлення до диких тварин та формувати екологічно-доцільну поведінку в природі.

Матеріал : декорації зимового лісу, чарівна торбинка,графо-смужки «Зима»,лист від Білки, пошукова картка – заперечення «Білка», картинки білки та лисиці, сліди,  іграшка білки,дидактична гра «Улюблені грибочки Мілочки»(гриби із картинками на звук (м) та торбинки), дидактична гра - шнурівка «Запаси для Білочки»(шнурівка із кольоровою шишкою, шишки з картинками на звуки (с, ж,з)), олівці, предметні картки, горішки.
                              
                             Хід заняття
Добрий день. Добрий день усім.
Ми бажаєм щастя і здоров’я всім.
А щоб щастя - ось таке!
А здоров’я – ось таке!
Станем дружно всі ми в круг,
Щоб тепло сердець і рук
Вам сьогодні передати
І з усмішкою працювати.
Вихователь: Діти, нагадайте мені будь ласка, яка зараз пора року?
 В білих валянках, в білім кожусі
Ходить Зимонька в полі і в лузі.
Носить Зимонька білий мішок,
Трусить з нього на землю сніжок.
         І  Зимонька  залишила на одну годинку свою білу торбинку. А що ж  в цій торбинці? Тут чарівні зимові графо смужки.
Дидактична гра «Зимові графосмужки»: діти складають речення з опорою на графосмужки.
Вихователь: Мені дуже сподобались ваші речення. Тепер давайте складемо «живе речення»(одна дитина викликає дітей на певну кількість слів у реченні).
Вихователь: Діти, в торбинці ще щось залишилось. Так це ж лист!
«Добрий день, діти. Запрошую вас  до себе в гості, а ще  мені  потрібна ваша допомога. Буду дуже вас чекати.»
 Вихователь: Нічого не зрозуміло…Хто ж нас просить про допомогу? Чекайте, щось тут ще є написано:
«Пухова тепленька шубка,
Хвіст у мене, як мітла,
А  сама на зріст мала.
Очі сяють, як намисто,
Як дві цяточки вогнисті.
В лісі люблю дуже жити.
Відгадайте, хто я. діти?» (Лисиця, білка)
Дидактична гра «Загадка- заперечення»: методом заперечення діти визначають відгадку.
Вихователь: Щоб не помилитися і не сплутати, ми порівняємо лисичку та білочку.
Діти складають порівняльно-описову розповідь про лисицю та білку. Визначають спільні та відмінні особливості тварин.
Вихователь : Кому ми підемо допомагати?. Але перш ніж вирушати, давайте пригадаємо правила поведінки в лісі  взимку.
= Не можна голосно кричати.
= Не можна близько підходити до звірів.
= Не можна смітити.
= Не можна ламати гілочки дерев.
= Не можна далеко відходити один від одного. 
= Якщо заблукав, потрібно залишатися  на місці і кликати про допомогу.
Отож, пішли до лісу пішки,
Нехай крокують наші ніжки.
Діти проходять по слідах.
Вихователь:  Ось ми з вами опинились на лісовій галявині. Як тут красиво… Білосніжна зима одягла дерева в білі шати, а землю вкрила сніжною ковдрою .  А ось і білочка…
Добрий день, Білочко. Не бійся нас. Ми хочемо з тобою познайомитись.
Вправа «Піраміда імен»: діти кладуть руки одну на одну і називають своє ім’я; остання білочка.
Вихователь:Ми дуже раді з тобою познайомитись , яке в тебе гарне ім’я. А ще в тебе таке гарне хутро. Яке в білочки хутро?(м’яке, тепле, блискуче, пухнасте, сіре).
Білочко, а ми знаємо одну твою таємницю:
Шепче вітер:ша-ша-ша –        тихо промовляють
Шубку білочка знайшла.
Шелестить трава похила –      голосно промовляють
Шубку білочка купила!
Шепчеш ти і знаю я –             тихо промовляють
Шубка в білочки своя!            голосно промовляють
Вихователь:  Де ти,  білочко, живеш?
                        Що ти, білочко, гризеш?
Білочка :У зеленому ліску,
У дуплі, у сосняку.
А гризу горішки,
І гриби, і шишки.
Вихователь:- У морози люті, злі
                       Ти не мерзнеш у дуплі?
Білочка:- Затишна моя хатинка,
               Тепла в мене кожушинка,
               І мені зимові дні
               Зовсім, зовсім не страшні.
Вихователь: Діти , а чому білка не боїться не лише морозу а й лисицю, вовка? А ведмедика  та їжачка?
Білка:Я дружу із їжачком. От готую йому подарунки – хочу пригостити його грибочками, коли він весною прокинеться. Допоможете мені розкласти гриби в мішечки.
Дидактична гра «Подарунки для їжачка Жори»: Діти чітко промовляють назву картинки, що зображена на грибочку і визначають місце звука (м) в слові, і прикріплюють на відповідний мішечок.
Фізкульт хвилинка «Щоб не змерзнуть на морозі».
Щоб не змерзнуть на морозі –
Я потру себе по носі.
Ніжками потупочу:
Ось так – так, ось так – так.
У долоньки поплещу:
Ось так – так, ось так – так.
Раз присяду, потягнуся,
Я морозу не боюся.
Вихователь:       Білочка Мілочка добра господиня.
                                      В неї є грибочки, шишок повна скриня.
Білка: Звичайно,в мене є багато запасів.Допоможіть мені ще посушити шишки.
Пальчикова гімнастика «Білочка»:
Сидить білка на візку продає горішки.
Лисичці-сестричці, горобцю, синичці,
Ведмедику кудлатому і зайчику вухатому.
Дидактична гра «Запаси для Білочки»: діти нанизують на шнурочок шишки - картинки на відповідний до кольору звук (С,З,Ж).
Шишки всі вже посушили -
Як же білочка зраділа.
Білочка: Ой, які ж ви молодці. Піду посушу шишки.
Вихователь : А ми тим часом приготуємо для неї сюрприз.
Дидактична гра «Знайди квітку для білки»: потрібно поділити слова на склади і зафарбувати квітку з відповідною цифрою.
Білочка: Дітки, ви мені так допомогли. Бачу ви дуже розумні і працьовиті.
Вихователь: Білочко,  нам  час повертатися до дитячого садка.
Білочка : Дякую вам за допомогу. Тримайте від мене лісові гостинці.
Діти прощаються з Білкою.
Вихователь: Я знаю чарівні слова, які нам допоможуть швидко повернутись. Закривайте очі:  1,2, 3- покрутились, опустились, піднялись  – і в садочку опинились.
От ми з вами вже і в садочку. Ви не замерзли? Кому ми допомагали? Сподобалось допомагати?  Що вам найбільше сподобалось робить? Яке завдання виявилось складним? Діти, що могла нам передати Білочка?
Діти смакують горішками.